Skip to main content

Takiej ilości fotografów na Rynku jeszcze nie widziałem!

By 16 lipca, 20099 czerwca, 2015Blog, Gliwice, Moje Fotografie, Wydarzenia

Takiej ilości fotografów na Rynku w Gliwicach jeszcze nie widziałem! Ciesze się bardzo, że udało się zorganizować pierwszą w Polsce Uliczną Bitwę Fotograficzną na żywo z udziałem aż 86 fotografów. Cieszę się tym bardziej, udało  się to w moich ukochanych Gliwicach – mimo iż kilka osób z branży twierdziło, że to może się udać tylko w Warszawie… =)

Nasz gość, a zarazem juror – Tomasz Tomaszewski był jak zwykle w świetnej formie i nie dał się publiczności wpuścić w maliny. Bitwa się udała! Specjalny system informatyczny sprawdził się świetnie, stworzyliśmy go aby w sprawny sposób wyłaniać kolejnych zwycięzców. Maszyna losująca też dała radę (dziękujemy Tomku K. za niezawodne losowanie)

Na koniec obejrzeliśmy niepublikowany jeszcze najnowszy materiał Tomasza Tomaszewskiego, nad którym pracuje od kilku dobrych miesięcy na Śląsku. Będzie go można zobaczyć w październikowym wydaniu National Geographic. Na mnie osobiście ogromne wrażenie zrobił KOLOR – mimo iż kilka miesięcy temu widziałem część z tych zdjęć – ale tym razem na doskonałym projektorze (na bitwę przyjechał do nas z Epsona specjalny projektor z równie specjalnym obiektywem)

Jeszcze raz gratuluje finalistom – wyniki I Ulicznej  Bitwy Fotograficznej na stronie UBF "I Uliczna Bitwa Fotograficzna – rozstrzygnięta", a tu krótka relacja zdjęciowa także na stronie UBF "W Gliwicach bili się o zdjęcia. Było ostro"

Za niecałe dwa tygodnie 28 lipca II Uliczna Bitwa Fotograficzna, jurorem i gościem specjalnym będzie mistrz fotoreportażu społecznego Witold Krassowski, to będzie niesamowite spotkanie – bardzo się cieszę. Tym razem temat bitwy to:"MORDĘGA", więcej informacji oraz zapisy na stronie UBF.