Skip to main content

Patchmatch

By 3 października, 20099 czerwca, 2015Blog, Video

Idzie nowe, a za tym nowym wielkie zmiany – film prezentuje nowy algorytmy Patchmatch, który ma duże szanse znaleźć się w najnowszym Photoshop-ie CS5. Jestem bardzo Ciekawy jaki to będzie miało wpływ na fotografie cyfrową? 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dgKjs8ZjQNg[/youtube]

5 komentarzy

 • adam pisze:

  raczej znajdzie zastosowanie tylko w amatorskim zastosowaniu to tak jak automatyczne oprogramowanie do klejania panoram, niby panorama ale jak ktos sie przyjrzy to widac laczenia pomiedzy zdjeciami.

 • Limes Inferior pisze:

  Zabawka dla amatorow. Wszystkie te operacje mozna wykonac za pomoca obecnie dostepnych narzedzi. I to wykonac precyzyjnie czego Patchmatch z pewnoscia nie robi.

  Ale pobawic sie mozna :)

 • michalmrozek pisze:

  Nie był bym taki pewny tego co Patchmatch robi, a czego nie – poczekamy, zobaczymy. Pewne jest to, że niektóre manipulacje będą dużo prostsze…

 • Radek pisze:

  Z doświadczenia grafika w agencji reklamowej – w nowym cs5 są już dwa algorytmy – content aware transform (jego mnie dopracowana wersja była już w cs4) i content aware fill. Oba narzędzia są jak marzenie w codziennej pracy. Przykład – bannery do stron www, które z reguły są poziome, często w proporcjach 8:3 zamiast 4:3. Przy skośnych liniach faktycznie efekty wychodzą słabo, ale typowe widoczki, zdjęcia panoram miast – bajka. Oszczędność czasu od 20 do 80%. Content aware fill tak samo. Oczywiście zawsze trzeba na koniec popędzelkować trochę, ale z godziny pracy robią się 3 minuty. Jeśli robimy fotkę na potrzeby www, albo co częściej się zdarza – do projektu „wglądówki” dla klienta (np. przed zatwierdzeniem projektu), to jak najbardziej polecam. Z niecierpliwością czekam na cs6, w którym mają wdrożyć całą resztę patchmatcha.

 • michalmrozek pisze:

  Litości! ledwo kupiłem CS5 – nie chcę nawet słyszeć o CS6 =)