Skip to main content

Fotoekspedycja – Radżastan z Markiem Arcimowiczem

By 24 czerwca, 20109 czerwca, 2015Blog, Inspirujące, Polecam, Warsztaty, Wydarzenia

Egzotyka, kolory, słońce, pustynia, architektura, ostre jedzenia. Właśnie ruszyły oficjalne zapisy na prawdziwą fotoekspedycje z Markiem Arcimowiczem do Radżastanu, 12 – 23 listopada 2010. Miejsc jest niewiele cena BARDZO atrakcyjna, a zgłoszenia przyjmujemy tylko do wyczerpania miejsc.

Fotoekspedycja – Złote piaski pustyni z Markiem Arcimowiczem

Radżastan, 12 – 23 listopada 2010 – 12 dni

Kto raz zobaczy piaskowcowy fort Jaisalmer skąpany w promieniach wschodzącego słońca – ten już nigdy nie zapomni zapierającego dech w piersi uczucia. To jedno z najpiękniejszych miejsc jakie widziałem. Mówi się, że stąd wyruszył jeden z trzech mędrców do Nazatetu, dwa tysiące lat temu. Nawet jeśli to tylko romantyczna legenda, to daje ona wyobrażenie – jaka atmosfera panuje u progu Pustyni Thar. To jakby scenografia z pełnym rozmysłem stworzona dla filmowców i fotografów. Przez setki lat fort był celem i punktem pośrednim dla tysięcy karawan, które kursowały w tej części Azji. Wielbłąd nadal jest ważnym środkiem komunikacji, zwłaszcza wśród mieszkańców okolicznych wsi. Właśnie w ten sposób, naszą własną, małą karawaną dostaniemy się do kilku pustynnych osad, uklejonych w piękne, regularne formy. Tam w ciągu kilku dni poznamy uroki pustyni. Kiedy do tych wszystkich wspaniałości dołączymy fakt, że tradycyjne stroje lokalnych kobiet należą do najbardziej kolorowych i bogatych w całych Indiach, a mężczyźni noszą fantazyjne turbany, długie wąsy i kolczyki… Noclegi zorganizowaliśmy w byłym pałacu Maharadży, łoża z baldachimem, zabytkowe meble, niezwykła atmosfera.

Fotografowanie w innej, egzotycznej kulturze jest wyzwaniem – nie tylko dla początkujących. Każdy fotograf ma swoje “tajemne sztuczki”. Prowadzący, bez tajemnic, poprowadzi Cię i pokaże swoje sposoby na zjednanie ludzi, fotografowanie budynków, czy radzenie sobie z … lokalną policją. Portret, reportaż, architektura, detal. Pustynia to też wymagające środowisko – trudne warunki przyrodnicze, kurz, upały – dowiesz się jak zabezpieczyć i ochronić Twój delikatny sprzęt. Dowiesz się jak i jakiego sprzętu użyć. Pomiar światła przy dużych kontrastach, fotografowanie pod światło. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczysz jak efektywnie archiwizować, przeglądać swoje zbiory – jeszcze będąc w trasie, co zrobić po powrocie do domu. Podejrzysz jak przygotowuje się reportaż podróżniczy, odwiedzisz odległe i trudno dostępne zakątki, zasmakujesz orientalnej kuchni, spotkasz ciekawych ludzi – wśród uczestników naszego warsztatu jak i na jego trasie. Prowadzący bazując na doświadczeniu zawodowego fotografa oraz wielokrotnym i wieloletnim pobycie w tym rejonie świata pokaże wam to, co uważa za absolutnie wyjątkowe. Często są to miejsca i zakątki niespotykane w przewodnikach, nieodwiedzane przez “zwykłe” wycieczki. Z humorem, energią i wiedzą wprowadzi Was w świat całkowitej egzotyki.

Zapisy i więcej informacji na stronie:
http://pokochajfotografie.pl/?p=2590

fot. Marek Arcimowicz