Jak nie odmrozić sobie palców fotografując…

By 27 grudnia, 2008 9 czerwca, 2015 Blog, ciekawe, Moje Fotografie, Sprzęt

Ponieważ w poniedziałek zaczynamy świąteczne warsztaty fotograficzne, przed nami kilka nocnych plenerów. To, co pierwsze przy zimowym fotografowaniu zamarza, to palce! Łatwo się zniechęcić, ale my sie nie damy, dlatego polecam specjalne rękawiczki do fotografowania i alternatywę, dla alpinistów i jeźdźców konnych.

Rękawiczki fotograficzne powinny być miękkie i ciepłe. Niektóre dostępne na rynku są wykonane ze specjalnych materiałów niektóre są zwykłymi wełnianymi rękawiczkami ale wszystkie mają jedną wspólną cechę. Po wewnętrznej stronie dłoni posiadają rodzaj gumy, silikonu, skóry lub innego opatentowanego materiału który imituje skórę naszej dłoni. Wszystko to aby z wyczuciem i pewnością obsługiwać osprzęt fotograficzny.

Na pierwszy ogień idą bardzo dobre rękawiczek Lowepro – z kosmicznych materiałów takich jak Lycra, DuPont, Thermax. Natomiast od spodu jest specjalne ogumowanie zapewniające pewny uchwyt sprzętu i wygodne użytkowanie podczas fotografowania – to cudo nazywa się Control Dots. Musze przyznać, że rękawiczki doskonale przylegają do rąk umożliwiając wygodne sterowanie przyciskami aparatu. Cena około 100zł.

 

Alternatywą mogą być rękawiczki dla alpinisty uprawiającego wspinaczkę wysokogórską, np. firmy Bionnassay, można je kupić w sklepach sportowych, od Decatlonu po HiMountain. Cena około 50zł.

 

Na koniec moim zdanie najciekawsza propozycja z ekonomicznego punktu widzenia. Rękawiczki dla jeźdźców konnych firmy Fouganza, model nazywa się Tricot i kosztuje niecałe 10zł (można je kupić np. w Decatlonie). Są ciepłe i dosyć elastyczne, głównie z akrylu i odrobimy elastyny, posiadają mankiet na gumkę ograniczający wnikanie zimnego powietrza. Najważniejszą cechą są antypoślizgowe wypustki na wewnętrznej części dłoni – efekt jest tak niesamowity, że ma się wrażenie jakby rękawiczki przyklejały się do aparatu ;)

 

PS
aaa przy okazji ostatnie polecane rękawiczki, firmy Fouganza, są nagrodą dla osoby z grupy fotograficznej, która zwycięży w pierwszym konkursie na zdjęcie świąteczne. Powodzenia czubasy i do zobaczenia w poniedziałek =)

13 komentarzy

Leave a Reply