Skip to main content

Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać

Michał Mrozek

Gliwiczanin (ur. 1977), od dwóch dekad zachęca innych, aby pokochali fotografię. Pomysłodawca i redaktor naczelny magazynu PokochajFotografie.pl, inicjator takich działań jak Fotograficzny Mastermind, Uliczne Bitwy Fotograficzne czy the12gallery. Od dekady promuje fotografię, organizując warsztaty i fotoekspedycje na całym świecie, także z najwybitniejszymi fotografami. Jest autorem wielu szkoleń i kursów w Akademii Pokochaj Fotografię – dotyczących wydruku zdjęć i postprodukcji.

Na co dzień dokumentuje życie, ciekawi go człowiek i jego codzienność. Jest autorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej futbolu amerykańskiego „More than a sport”. W 2022 r. w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na działalność twórczą realizował ogólnopolski projekt o ogródkach działkowych. Poważnie uzależniony od Lightrooma, yerby i kawy, miłośnik pachnących książek. michalmrozek.pl

Czym się zajmuję na co dzień?

Znajdziesz tu ogromną ilość wiedzy, którą dzielę się od ponad dekady. Są tu darmowe materiały video, spotkania live, bezpłatny magazyn PokochajFotografie.pl . Zobacz również propozycje kursów online w Akademii oraz plan organizowanych przez nas warsztatów i fotoeskspedycji.   

Walt Disney mawiał
„Rób to, co robisz tak dobrze, by ludzie chcieli zobaczyć to ponownie i przyprowadzić swoich przyjaciół”

to bezpłatny magazyn, który kierujemy do osób, których pasją jest fotografowanie i które chcą w ciekawy sposób rozwijać swoje umiejętności. Chcemy inspirować, chcemy, byście razem z nami uczyli się widzieć, poznawać i szukać w tym wszystkim własnej drogi – podglądając, czytając, wyciągając wnioski…

Książka: more than a sport

Oto rezultat 5 lat fotografowania futbolu amerykańskiego w Polsce i wszystkiego, co się z tą dyscypliną sportu wiąże. Znajdziecie tam zdjęcia bardzo intymne, bliskie, ale i te pokazujące zmagania w czasie najważniejszych meczy, zarówno tych o mistrzostwo Polski, jak i tych o honor.

Pierwsza fotograficzna książka o futbolu amerykańskim w Polsce

Z ogromną przyjemnością przedstawiam Wam książkę fotograficzną „More than a sport” mojego autorstwa.

To 224 strony zapełnione opowieściami o życiu zwykłych ludzi realizujących się w tym niezwykle męskim sporcie.

To pierwsza tego typu fotograficzna książka o futbolu amerykańskim w Polsce, ale jestem przekonany, że nie ostatnia. Mam też nadzieję, że pomoże ona w popularyzacji tego sportu w naszym kraju.