Skip to main content

Warsztaty Fotografii Kreatywnej – edycja II

By 15 czerwca, 20109 czerwca, 2015Blog, Warsztaty, Wydarzenia

Zapraszamy na II edycję warsztatów fotograficznych połączonych z działaniami artystycznymi Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy “Ulicznicy” w Gliwicach.

Warsztaty Fotografii Kreatywnej w ramach Juggling Days to trzy doby z kuglarzami, gwiazdami żonglerki, akrobatyki, monocyklistami, specjalistami yoyo, poweriser, slackline. Trzy doby kreatywnego tworzenia obrazów – inscenizowania post-industrialnej przestrzeni Starej Fabryki Drutu i Parku Chopina do fotografii portretowej i konceptualnej. To unikalna szansa na reportaż “od kuchni” z jednej z najbardziej barwnych imprez tegorocznego festiwalu. To wreszcie grupa niesamowicie energetycznych artystów z kraju i zagranicy na wzajemną wyłączność.

W ubiegłym roku kuglarze pozowali, żonglowali, lewitowali, wreszcie pluli ogniem, by każdy z uczestników warsztatów znalazł swoje ujęcie – w świetle zastanym, studyjnym, przenośnym świetle błyskowym w plenerze – wszystkie chwyty były dozwolone. W tym roku chcemy pójść dalej, korzystając z wypracowanej pod koniec zeszłorocznych warsztatów formuły.

Będziemy pracować w kilkuosobowych grupach nad konkretnymi obrazami – wspólnie szukając, jak zestawić wybrane elementy w malowniczą opowieść, jak w sposób naturalny stworzyć zupełnie bajkowe, czasem surrealistyczne, malownicze fotografie, pracując z niezwykłymi modelami w niezwykłej przestrzeni.

Dla chętnych nie zabraknie miejsca na fotografię uliczną i reportażową, ułatwioną przez festiwalową akredytację i szansę dotarcia do miejsc niedostępnych dla zwyczajnych śmiertelników, będzie czas na portret, pracę ze sprzętem studyjnym, przenośnym światłem błyskowym i, oczywiście, w magicznym świetle zastanym starych szyb Fabryki Drutu. Każdego dnia walczymy do późnych godzin nocnych, istnieje możliwość nieodpłatnego noclegu w Fabryce, zapewniamy wyżywienie.

Zapisy ruszają w środę o godzinie 9.00
Więcej informacji na stronie: http://pokochajfotografie.pl/?p=2676

A już teraz przekonaj nas i weź udział w niższej cenie! Zależy nam na stworzeniu niesamowitych fotografii w równie niesamowitym zespole, dlatego mamy propozycję. Prześlij nam 3 swoje fotografie – przykłady twoich działań koncepcyjnych. Jeżeli powalisz nas nimi na łopatki – wchodzisz na warsztaty w promocyjnej cenie.

One Comment

  • Kot pisze:

    To ja może tak za dwa lata się zgłoszę za zdjęciami ;)
    W każdym bądź razie ciekawa jestem kto się dostanie, albo raczej ciekawa jestem zdjęć, które was rozwalą na łopatki. Może rozważycie pomysł pokazania ich?