Skip to main content

Uliczne Atelier w Gliwicach – 8 sierpnia

By 31 lipca, 20099 czerwca, 2015Blog, Gliwice, Polecam, Wydarzenia

W sobotę, 8 sierpnia na gliwickim Rynku stanie Uliczne Atelier. Przez 10 godzin każdy, kto wejdzie na Rynek i zgodzi się na zrobienie sobie zdjęcia, stanie się częścią panoramicznego portretu – dostępnego na on-line w dedykowanym serwisie www – zarówno, jako całość, jak i we fragmentach – dającego możliwość zestawienia razem wszystkich blondynów, dzieci, niebieskookich kobiet w ciąży, czy np. posiadaczy piegów.

Ponadto losowo wybrane fragmenty panoramy pojawią się w prasie:

  • 12 sierpnia 2009 – Gazeta Gliwicka
  • 12 sierpnia 2009 – Nowiny Gliwickie
  • 13 sierpnia 2009 – Miejski Serwis Informacyjny Gliwice

Cały portret zostanie opublikowany we wrześniowym wydaniu magazynu PokochajFotografie.pl

To pomysł na pograniczu happeningu i fotografii dokumentalnej – z jednej strony „porywamy” do niego przechodniów – zupełnie przypadkowych, jak i tych, którzy specjalnie przyjadą wziąć udział w projekcie. Ten bardzo konkretny dzień, w tym bardzo konkretnym miejscu – indywidualny portret każdego, kto się na niego zgodzi. To trochę próba zatrzymania czasu, zapamiętania tych wszystkich ludzi takimi, jakimi tego dnia byli – nie ze zwyżki, nie w tłumie, ale bardzo, bardzo indywidualnie – z bardzo różnymi pomysłami, różnym kadrem, z chwilą rozmowy, spotkania.

Mamy nadzieję, że podobnie, jak na Bitwach – nie zabraknie fotografów, nie zabraknie emocji. Nie bijemy rekordu Guinnessa, nie próbujemy niczego udowadniać – zamierzamy się dobrze bawić i robić zdjęcia. Uśmiechniętym, smutnym, zadumanym, tym z rowerami i z psem – każdemu!