Skip to main content

Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki

By 10 czerwca, 20109 czerwca, 2015Blog, Gliwice, Inspirujące, Warsztaty, Wydarzenia

Zgłoszenia przyjmujemy na stronie:
http://pokochajfotografie.pl/?p=2646

25 czerwca 2010 w Czytelni Sztuki w Gliwicach odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań „Pokochaj Fotografię w Czytelni Sztuki”, organizowanych przez PokochajFotografie.pl oraz Czytelnię Sztuki.

Gościem redakcji będzie Gregor Laubsch, berliński artysta multidyscyplinarny, którego droga zawodowa prowadziła przez rysunek i malarstwo do fotografii analogowej i cyfrowej, wybitny portrecista, zajmujący się również sztuką aktu.

Na pytanie „jak to się zaczęło?” odpowiada skromnie: „Kupiłem amatorską lustrzankę i zacząłem fotografować. Spodobał mi się proces twórczy przy obróbce zdjęć, atmosfera sesji. Niemniej  od początku starałem się ograniczać ingerencję w zdjęcia do niezbędnego minimum. To zostało mi do dziś. (…)”

Spotkanie i dyskusję na temat studyjnej fotografii portretowej i warsztatu pracy artysty poprowadzą Grażyna Studzińska-Cavour i Michał Mrozek.

Po spotkaniu niezwykła nagroda –  spośród zaproszonych gości Gregor Laubsch wybierze osobę, której, w specjalnie na tę okazję przygotowanym atelier, zrobi portret, a następnie na żywo wywoła i obrobi zdjęcie, pokazując swój workflow fotograficzny.

Spotkanie ma charakter zamknięty, aby wziąć udział wystarczy wypełnić formularz i zadać w nim pytanie skierowane do artysty. Osoby, których pytania uznamy za najbardziej interesujące zaprosimy na spotkanie.
Wstęp wolny. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie http://pokochajfotografie.pl/?p=2646 tylko do 21 czerwca (poniedziałek). We wtorek ogłosimy listę szczęśliwców =)